Rozwijaj się z nami

Dotacje dla gabinetu psychologicznego

22 sierpnia 2020

Dotacje z Powiatowego Urzędu Pracy są formą wsparcia dla lokalnego rynku i szansą na rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jeśli marzysz o otwarciu gabinetu psychologicznego, to powinieneś pomyśleć o jego dofinansowaniu, zwłaszcza że dotacja jest bezzwrotna. Aby ją otrzymać należy, spełniać określone warunki.

Dofinansowanie do gabinetu psychologicznego

Jak wysoka może być dotacja? W każdym roku może być inna, ponieważ zależy od przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw i jest jego 6-cio krotnością. Dotacja przyznawana jest raz i tylko w ramach wsparcia jednoosobowej działalności gospodarczej. Osoba, która ubiega się o dotację na gabinet psychologiczny, musi się zarejestrować w Urzędzie jako bezrobotna. Przez okres 12 miesięcy nie może odmówić pracy, stażu, szkoleń i innych form zarobkowych oferowanych z ramienia Urzędu bez uzasadnienia. Taka osoba nie może również prowadzić wcześniej działalności gospodarczej, nie może być winna przestępstwom gospodarczym oraz przekroczyć poziomu wsparcia de minimis.

dofinansowanie do gabinetu psychologicznego

Jak otrzymać dotację na gabinet psychologiczny?

Przyznanie dotacji nie jest skomplikowane. Każdy Urząd ogłasza nabór wniosków i w określonym przez siebie czasie dokonuje ich rozpatrzenia. Jest to zazwyczaj czas około miesiąca. Jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, to wówczas około tygodnia trwa jeszcze podpisywanie umowy z Urzędem i poręczycielami. Dopiero wówczas dotacja może wpłynąć na konto, a Ty możesz założyć działalność gospodarczą.

Czy trzeba stworzyć biznesplan, aby otrzymać dotację na gabinet psychologiczny?

We wniosku o dotację z Urzędu Pracy nie jest wymagany biznesplan, choć duża jego część w zasadzie jest biznesplanem. Warto pochylić się nad dobrym biznesplanem, ponieważ nie tylko będzie on gwarantem otrzymania dotacji, ale również pomoże w dalszym prowadzeniu firmy. Następnie na bieżąco sprawdzać wyniki działalności i weryfikować zarobki. W okiełznaniu przychodów i kosztów gabinetu pomoże ci również nasza aplikacja. Opracowany biznesplan można dołączyć do wniosku: nie przepadnie, a może pomóc.

DobryGabinet program do prowadzenia Twojego gabinetu - miesiąc za darmo z kodem Lato2020

Dotacja na gabinet psychologiczny a wkład własny.

Jeśli chcesz pozyskać dotację na gabinet psychologiczny, to zazwyczaj nie musisz dysponować wkładem własnym. Jednak przy rozpatrywaniu wniosku urzędnicy biorą pod uwagę to, czy taki wkład posiadasz. Nawet symboliczna suma jest lepsza niż żadna. Pamiętaj, że wkładem własnym może być sprzęt, na przykład drukarka, komputer. Dajesz w ten sposób sygnał urzędnikom, że jesteś naprawdę zaangażowany.

Co można zakupić z dotacji?

Wiele biznesów może kupić sporo niezbędnych maszyn i urządzeń, które pomogą rozkręcić działalność. A na co pieniądze może przeznaczyć psycholog? Dotację można przeznaczyć na zakup komputera, oprogramowania, reklamę, materiały przeznaczone na remont lokalu, pomoc prawną. Ale uwaga! Nie można przeznaczyć całej kwoty na wyłącznie jeden wydatek.

Czy są dotacje unijne na gabinet psychologiczny?

Tak! Te środki również są bezzwrotne dlatego, jeśli chcesz sfinansować gabinet dzięki pomocy Unii, to najwyższy czas złożyć wniosek. Uważaj, jeśli złożyłeś wniosek o dotację na gabinet psychologiczny w Urzędzie Pracy. Otrzymując dotację z UP, musisz odczekać 6 miesięcy, aby złożyć wniosek o dofinansowanie ze środków UE. Na początek zapoznaj się z wymogami, jakie należy spełniać, aby otrzymać finanse. Znajdzie je na stronie Urzędu Pracy. Poszukaj następnie jakie projekty są realizowane na terenie twojego województwa. Dzięki temu znajdziesz projekt, który pasuje do twojego pomysłu na biznes. Skontaktuj się z tą firmą, zapoznaj z regulaminem i wypełnij formularz zgłoszeniowy. W tym przypadku również musisz opracować biznesplan, upewnij się, że posiadasz wkład własny (określony w danym projekcie). Musisz również zabezpieczyć dotację, w wypadku, gdyby środki finansowe musiały zostać zwrócone.

dotacje unijne na gabinet

Dostałem dotację na gabinet psychologiczny i co dalej?

Naturalnym działaniem jest założenie firmy, wybranie biura księgowego oraz założenie firmowego konta bankowego. Otrzymanie dotacji oznacza również, że twoja działalność będzie sprawdzana i monitorowana. Musisz trzymać się warunków umowy, wydatkować środki zgodnie z ich przeznaczeniem założonym we wniosku i poddać się kontroli.

Oceń artykuł

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij go znajomym!

.

Wybrane dla Ciebie