Rozwijaj się z nami

6 porad – jak reklamować swój gabinet psychologiczny i Twoje usługi

12 marca 2020

Jeśli zastanawiasz się jak reklamować swój gabinet psychologiczny lub praktykę coacha ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Znajdziesz w nim 6 sprawdzonych sposobów na promocję przedstawionych przed eksperta w swojej dziedzinie z wieloletnim stażem. Konkretne przykłady wraz z dokładnymi metodami i czynnościami pozwolą Ci od razu promować Twój gabinet i zdobywać nowych klientów!

Chcesz reklamować swój gabinet psychologiczny lub praktykę coacha?

Jesteś zaczynającym terapeutą lub coachem i jeszcze niewiele osób wie o Twojej praktyce? Pracujesz od dawna, ale chciałbyś zwiększyć liczbę Twoich pacjentów/klientów?

Posiadasz własną działalność i potrzebujesz większej reklamy albo po prostu chcesz, aby jak najwięcej potencjalnych klientów dowiedziało się o istnieniu Twojego gabinetu?

Zastanawiasz się, w jaki sposób zbudować jego pozytywny wizerunek? Jak reklamować swój gabinet psychologiczny czy praktykę coacha? Jak poinformować potencjalnych zainteresowanych, że świadczysz profesjonalne usługi?

Skorzystaj zatem ze sprawdzonych metod reklamy w internecie.

1. Wykorzystaj darmowe miejsca do zostawienia swoich danych

Możesz reklamować się w sieci bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów finansowych. Umożliwiają to darmowe katalogi firm. Są to internetowe serwisy, które grupują przedsiębiorstwa z określonej branży, województwa czy miejscowości.

Przykładem może być Panoramafirm.pl, Cylex czy Naszemiasto.pl. Umieść w nich podstawowy opis usług swojego gabinetu, adres, imię i nazwisko, nazwę firmy, numer telefonu kontaktowego oraz link do strony internetowej. Możesz także szerzej opisać swoją ofertę w darmowych serwisach z ogłoszeniami lokalnymi oraz branżowymi. 


Jeśli chcesz rozwijać swój gabinet terapeuty czy coacha i być na bieżąco z nowościami w prawie i finansach koniecznie zapisz się na nasz newsletter (np. na dole tej strony bloga) i polub naszą stronę na facebooku.

Dodatkowo DobryGabinet to program do gabinetu, który pomaga Tobie i Twojemu ośrodkowi* oszczędzać czas, zapewnia zgodność z RODO, ułatwia zarządzanie terminami, przechowywanie notatek i kartotekę pacjentów. Z programem wystawisz błyskawicznie faktury i unikniesz zbędnych formalności. Wypróbuj nasz program jeśli chcesz: oszczędzać swój czas, nie martwić się papierkową robotą w gabinecie, zapanować nad Twoim kalendarzem, czy być zgodnym z RODO. Sprawdź jego możliwości i zacznij oszczędzać czas już dzisiaj!


2. Wizytówka w Google Maps

Widoczność w Google Maps jest jednym z lepszych, darmowych sposobów, który ułatwi znalezienie Twojego gabinetu. To jeden z najszybszych sposób na pytanie jak reklamować swój gabinet psychologiczny w internecie.

Wizytówka w Google maps to dobry sposób na promocję Twojego gabinetu psychologicznego.

Pewnie zastanawiasz się jak oznaczyć swoją siedzibę na mapach? Uwaga, to nic trudnego. Należy przejść na stronę https://www.google.com/intl/pl_pl/business/ , uzupełnić podstawowe informację z poprawnym adresem korespondencyjnym. Na podany adres zostanie wysłany list z kodem do wpisania w celu weryfikacji informacji.

List dociera około 2 tygodnie po zgłoszeniu lokalizacji naszej usługi. Aktywacja wizytówki umożliwia uzupełnianie kolejnych sekcje: usług, ofert, cennika czy galerii zdjęć.

Bardzo dobrym nawykiem jest proszenie swoich klientów o zostawienie opinii w Google Maps. To nic nie kosztuje, a z czasem może przynieść bardzo dobry efekt. Z pewnością znacie to z własnego doświadczenia, kiedy przed wyborem restauracji sprawdzacie opinie na jej temat 🙂

3. Własna strona internetowa

Kolejnym sposobem na promowanie gabinetu w internecie jest założenie własnej strony internetowej. W tym celu możemy skorzystać z darmowych kreatorów takich jak wix.com. Własną stronę można wygenerować także z wizytówki google :-), a następnie uzupełnić ją o dodatkowe informacje.

Jeżeli nie chcesz polegać na automacie możesz zlecić to zadanie specjalistom z agencji interaktywnej. Aby strona przyciągała klientów i zachęcała do skorzystania z Twoich usług, powinna posiadać przydatne treści, napisane językiem korzyści. Warto także dopilnować, aby szybko się wczytywała, była intuicyjna, funkcjonalna, atrakcyjna graficznie, a także prawidłowo wyświetlała się na urządzeniach o różnej rozdzielczości oraz wielkości ekranu.

Koszt takiej strony w zależności od Twoich wymagań i oczekiwań zaczynać się będzie od 3 tyś. zł netto.

4. Promocja strony na Facebooku

Do klientów zainteresowanych usługami psychoterapeutycznymi i coachingowymi dotrzesz także poprzez założenie i promocję strony na Facebooku. Będziesz mógł na niej zamieszczać różnego rodzaju wpisy, nowinki z branży czy praktyczne porady, dotyczące np. rozwoju osobistego.

Pozwoli Ci to kreować się na eksperta, który rozumie problemy obecnych i potencjalnych klientów gabinetu. Aby z publikowanymi przez Ciebie treściami mogło zapoznać się jak najwięcej osób, warto uruchomić płatną kampanię reklamową na FB. Możesz dowolnie zaplanować jej budżet, projekt graficzny, kolorystykę czy dodać logotypy. Masz także możliwość wskazania celu reklamy – może nim być np. zwiększenie rozpoznawalności marki, liczby polubień strony, wiadomości czy komentarzy. Reklamę warto skierować do określonego segmentu odbiorców – np. zamężnych kobiet z wyższym wykształceniem, mieszkających w dużym mieście.  

5. Kampanie Google Adwords

Swój gabinet zdołasz również skutecznie zareklamować, korzystając z kampanii Google Adwords. Po jej ustawieniu i aktywowaniu, link do Twojej strony wraz z krótkim opisem usług zostanie wyświetlony na samej górze w wyszukiwarce Google – nad naturalnymi wynikami wyszukiwania.

Płatne linki Google Ads w promocji gabinetu psychologicznego

Dzięki temu reklama będzie na tyle widoczna, że powinna przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Sam ustalasz budżet, określając stawkę za kliknięcia lub wyświetlenia strony.

Zlecając te działania do wydatków należy doliczyć wynagrodzenie dla agencji. W zależności od budżetu i okresu działania umowy cena tej usługi zaczyna się od 400 zł netto / miesiąc.

6. Pozycjonowanie lokalne

Możesz ponadto pozycjonować swoją stronę w naturalnych wynikach wyszukiwania Google. W przypadku gabinetu coachingowego czy psychoterapeutycznego, najlepiej sprawdza się pozycjonowanie lokalne.

Pozycjonowanie lokalne

Chodzi o to, aby strona internetowa znajdowała się jak najwyższej w wyszukiwarce po wpisaniu przez użytkownika określonej frazy. Konieczny jest w tym celu dobór odpowiednich słów kluczowych – może być to np. „psychoterapeuta Wrocław”, „coach w Toruniu” czy „gabinet psychoterapeutyczny Gliwice”. 

Pozycjonowanie regionalne zwiększa szanse na to, że stronę odwiedzą osoby zamieszkujące w pobliżu Twojego gabinetu. Usługę taką najlepiej zlecić doświadczonej agencji SEO. Możesz również samodzielnie dodać wizytówkę w usłudze Google Moja Firma. Umieść w niej dane lokalizacyjne swojego gabinetu, numer telefonu oraz informację na temat godzin otwarcia. Warto ponadto wstawić zdjęcia prezentujące gabinet. Zwiększy to zaufanie do Ciebie potencjalnych klientów.

Podsumowanie

Podsumowując, mamy wiele sposobów promocji w internecie. Od tej chwili będziesz już wiedzieć jak reklamować swój gabinet psychologiczny. Możemy robić to samodzielnie lub zlecić promocję specjalistom, zajmującym się tym na codzień. To już zależy od Was. Zawsze powstaje pytanie na ile macie czas i gotowość na to, aby we własnym zakresie zagłębiać się w tajniki marketingowego świata 🙂 Jeżeli jednak stawiacie na doświadczenie specjalistów w tej dziedzinie, zapraszam do kontaktu. Omówimy szczegóły i dobierzemy odpowiednie narzędzia czy strategię do Twoich wymagań.

Oceń artykuł

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij go znajomym!

.

Wybrane dla Ciebie

Porady

Jak otworzyć gabinet psychologiczny?

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób boryka się z problemami natury psychicznej, wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne staje się coraz bardziej potrzebne. W tej sytuacji otwarcie własnego gabinetu psychologicznego może dać Ci nie tylko wiele satysfakcji z pomocy innym ludziom, ale także pewne źródło dobrego dochodu. Jednak, aby to zrobić, potrzebna jest nie tylko pasja, lecz również wiedza i doświadczenie biznesowe. Poniżej znajdziesz 10 kroków, które pomogą Ci otworzyć gabinet psychologiczny i skutecznie go prowadzić.