Rozwijaj się z nami

DobryGabinet ma już 2 lata! Oto nasza krótka historia i plany na przyszłość!

27 stycznia 2022

Trudno w to uwierzyć, ale DobryGabinet ma już 2 lata, i mogę napisać o tym z radością i satysfakcją! Z tej okazji postanowiłem opisać naszą historię, początki, a także nasze plany na przyszłość! Jesteście ciekawi? Zapraszam do lektury!

Zacznij od rozwiązania swojego problemu!

Jako mąż psychoterapeutki od lat jestem milczącym świadkiem starań mojej żony w doskonaleniu zawodowym. Ukończenie psychologii było dla Marty jedynie wstępem do kolejnego etapu edukacji, jakim były wieloletnie szkolenia psychoterapeutyczne. Każde z nich wiązało się z weekendowymi zjazdami, w czasie których mogłem budować ojcowską więź z dziećmi od ich najmłodszych lat. Nie było to łatwe ani dla Marty ani dla mnie. Wymagało naszej współpracy, dokładnego planowania, a także pomocy dziadków i osób trzecich (jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję!). Już wówczas czas Marty między zjazdami wypełniali pacjencji, a po nich przygotowania do spotkań i superwizji.

Każdy przyszły psychoterapeuta zna żmudne spisywanie spotkań na podstawie swoich notatek. Dla mnie, inżyniera z nieodpartą chęcią ulepszania świata, była to iskra, która rozpaliła we mnie chęć ułatwnienia i usprawninia tego procesu. Dalsze etapy edukacji mojej żony oraz późniejsza intensywna praca zawodowa pokazała, że płaszczyzna do ulepszeń jest o wiele większa niż początkowo myślałem.

Z potrzeby poprawy organizacji pracy w gabinecie mojej żony powstał ściśle dopasowany system, który dzisiaj znamy jako DobryGabinet 🙂 Dzisiaj myślę, że powstał on również z przyczyn egoistycznych. Dzięki niemu Marta oszczędza mnóstwo czasu i ma go więcej dla dzieci i dla mnie 😉

Wytrwałość popłaca!

Budowanie systemu okazało się znacznie bardziej czasochłonne niż pierwotnie zakładałem. Dość szybko stało się oczywiste, że brakuje czasu, zespołu i wielu innych zasobów potrzebnych w przypadku takiego projektu. Z biegiem czasu zmieniał się pomysł, założenia i architektura rozwiązania, a także zespół. Każda zmiana wynikała z potrzeby dostosowania programu do użytkowników. Wymagania jednak nie zawsze były dla nas oczywiste i jasne.

Gdy dzisiaj patrzymy wstecz na pierwsze próby i nasze dokonania, myślimy o tym z lekkim rozbawieniem. Były to jednak ważne próby, które krok po kroku doprowadzały nas do kolejnych ulepszeń. Do dalszej pracy zagrzewali nas również nasi pierwsi klienci! Wiedzieliśmy od nich, że DobryGabinet może w wielu aspektach znacząco poprawić sposób pracy terapeutów, oszczędzając ich czas, automatyzując manualne czynności i pomagając im funkcjonować w zgodności z przepisami (szczególnie po wejściu w życie RODO!). Potrzebowaliśmy jednak czegoś jeszcze …

Pandemia i globalna zmiana sposobu pracy

Jak wszyscy doskonale pamiętamy, w marcu 2020 rozpoczęła się pandemia COVID-19, a wraz z nią pierwsze lock-down’y. W konsekwencji bardzo wielu terapeutów (i nie tylko) musiało zmienić swój dotychczasowy tryb pracy na zdalny. Coś, co wydawało się kiedyś mało prawdopodobne, okazało się możliwe, a w niektórych przypadkach nawet konieczne. Oczywiście inaczej wyglądały zajęcia dla dzieci, a inaczej dla dorosłych. Tych drugich można było przenieść na spotkania on-line, z tymi pierwszymi jest to znaczenie trudniejsze, a czasem wręcz niemożliwe.

Terapeuci, jak i cała reszta społeczeństwa wzorowo zdali egzamin związany z koniecznością cyfryzacji wielu procesów i czynności, które dotychczas wykonywane były w tradycyjny sposób. Coś, co dla wielu zwolenników kartki i ołówka wydawało się nie do pomyślenia, było już faktem. Praca z wykorzystaniem nowych technologii stała się codziennością. Pokazało to również naszym klientom, że system do obsługi gabinetu to narzędzie, które zdecydowanie pomaga w ich pracy, i z którym zyskują czas i podnoszą swoją efektywność. Nam natomiast uświadomiło to konieczność wprowadzania kolejnych zmian i udoskonaleń.

Najnowsze zmiany w zespole DobregoGabinetu

Abyśmy mogli nadążać za wymaganiami naszych użytkowników, potrzebne były zmiany w zespole. Nastąpiły one w trzecim kwartale 2021 r., gdy zespół założycielski powiększył się o dwóch nowych członków: Adama i Patryka.

Adam od wielu lat zajmował się prawem, m.in. w zakresie ochrony danych osobowych, w tym RODO, w ramach jednej z czołowych polskich kancelarii, a następnie swojej własnej praktyki. Przystąpił do DobregoGabinetu, aby zagwarantować naszym użytkownikom maksymalną zgodność z aktualnymi przepisami. Z jego kompetencji i pomocy korzystają na codzień gabinety i ośrodki terapeutyczne. Dzięki temu zyskują właściwie ułożone i opisane procesy przetwarzania danych i zarządzania dokumentacją, odpowiednio przygotowane umowy i dokumentację wymaganą przez prawo. Mec. Frąckowiak pomaga w kontekście licznych i szerokich pytań od użytkowników. Oczywiście odpowiada również za zgodność z prawem naszego systemu DobryGabinet.

Patryk z kolei odpowiada za rozwój technologii i całego systemu. Z zawodu jest informatykiem, którego pochłaniają najnowsze rozwiązania technologiczne. Nie ma problemu, którego nie potrafi rozwiązać! Nawet takie, które wydają się niemożliwe, zachęcają go tylko do ciągłej nauki, zdobywania nowych doświadczeń i poszerzania swojej wiedzy. Pod skrzydłami Patryka DobryGabinet powiększył się o mały zespół techniczny, który pracuje nad dalszym rozwojem naszego oprogramowania.

DobryGabinet-zespol

Co nowego czeka nas w DobrymGabinecie?

Już wkrótce pojawią się duże zmiany w DobrymGabinecie! Jak zwykle są one podyktowane jeszcze lepszym dopasowaniem do potrzeb naszych klientów. Nie chcąc wchodzić w szczegóły możemy zdradzić, że będziemy w stanie pomagać również w większych zespołach 🙂 Zmiany będziemy wprowadzać etapami zaczynając od wąskiego grona terapeutycznego, które wspólnie z nami przygotowuje najnowszy produkt. Następnie będziemy mogli udostępniać nasze rozwiązanie również pozostałym klientom. Czekamy z niecierpliwością na premierę! Jesteśmy również wdzięczni wszystkim naszym klientom i osobom wspierającym nas w ciągu tych ostatnich dwóch lat! Bez Was te dwa lata nie byłyby możliwe – dziękujemy!

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej o przygotowywanym przez nas rozwiązaniu, zapraszam do kontaktu ze mną pod adresem: karol@dobrygabinet.com. Do usłyszenia!

Oceń artykuł

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij go znajomym!

.

Wybrane dla Ciebie

Od kuchnii

Jak otworzyć gabinet psychologiczny?

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób boryka się z problemami natury psychicznej, wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne staje się coraz bardziej potrzebne. W tej sytuacji otwarcie własnego gabinetu psychologicznego może dać Ci nie tylko wiele satysfakcji z pomocy innym ludziom, ale także pewne źródło dobrego dochodu. Jednak, aby to zrobić, potrzebna jest nie tylko pasja, lecz również wiedza i doświadczenie biznesowe. Poniżej znajdziesz 10 kroków, które pomogą Ci otworzyć gabinet psychologiczny i skutecznie go prowadzić.