Rozwijaj się z nami

Kalendarz w telefonie czyli nowa aplikacja mobilna DobregoGabinetu!

28 marca 2023

W pracy terapeuty czy psychologa szczególne znaczenie ma szybki dostęp do kalendarza spotkań. Bieżący pacjenci przekładają spotkania, a nowi chcą zapisać się na konsultację. Najczęściej dzwonią i piszą o różnych porach, gdy nie zawsze mamy ze sobą kalendarz. Rozumiemy to doskonale i dlatego do oferty DobregoGabinetu dołączyliśmy właśnie kalendarz w telefonie – czyli nową aplikację mobilną! To jednak nie wszystkie możliwości aplikacji! Poniżej przedstawiamy zasadnicze funkcje nowej aplikacji mobilnej DobregoGabinetu. Zaczynamy!

Kalendarz w telefonie

Najważniejszą i podstawową funkcją wygodnej aplikacji dla terapeutów jest kalendarz w telefonie. Znajdziemy w nim wszystkie spotkania z kalendarza spotkań w DobrymGabinecie.

Kalendarz w telefonie terapeuty - DobryGabinet.com

Dla każdego spotkania, aplikacja i kalendarz w telefonie wyświetla czytelny opis z imieniem i nazwiskiem pacjenta, godziną rozpoczęcia i zakończenia, a także usługą i jej ceną. Dodatkowo, w kolejnej linijce jest informacja o gabinecie, w którym ma odbyć się spotkanie – co jest szczególnie przydatne, jeśli użytkownik pracuje w ośrodku, gdzie znajduje się więcej niż jeden gabinet.
Obok oznaczenia gabinetu znajduje się informacja o statusie płatności za spotkanie (np. „Opłacone” czy „Nieopłacone”).

Jeśli chcemy szybko dodać informację o opłaceniu spotkania, po prostu przesuwamy kafelek danego spotkania w prawo. Po wykonaniu tego gestu, na ekranie pojawi się pytanie o sposób opłacenia – czy odbyło się to gotówką, kartą czy przelewem. Po wybraniu odpowiedniej opcji, kafelek zmienia kolor na szary, co oznacza, że spotkanie zostało opłacone, a na kafelku pojawia się informacja o płatności. Dzięki temu łatwo i szybko możemy zaktualizować informacje o każdym spotkaniu, co pomaga w prowadzeniu sprawnej i dokładnej dokumentacji!

Gesty w aplikacji mobilnej DobregoGabinetu - oznaczenie płatności.

Innym przydatnym gestem jest przesunięcie kafelka spotkania w lewo, co pozwala na szybką i łatwą aktualizację informacji o nieobecności pacjenta. W przypadku odwołanego spotkania, wystarczy wykonać ten prosty ruch, a na kafelku pojawi się prośba o potwierdzenie.

Gesty w aplikacji mobilnej DobregoGabinetu - oznaczenie nieobecności.

Po potwierdzeniu, kafelek zmieni kolor na czerwony, co jednoznacznie sygnalizuje, że dane spotkanie zostało odwołane. Dzięki temu użytkownicy aplikacji mają łatwy dostęp do informacji o odwołanych spotkaniach i mogą szybko zareagować, umawiając na zwolniony termin innego pacjenta. To kolejna przydatna funkcjonalność, która pomaga w efektywnym wykorzystaniu Twoich zasobów. Koniec z niezagospodarowanym czasem i przepadniętymi godzinami sesji!

Szczegóły każdego spotkania są dostępne po kliknięciu w nie. Tutaj również można dodawać informacje o (nie)obecności pacjenta czy o płatności za spotkanie. Ponadto w tym miejscu można dodać notatkę do każdego spotkania. Na pewno wspiera to utrzymanie ciągłości dokumentacji danego pacjenta. Więcej o dokumentacji medycznej można przeczytać w naszym poprzednim wpisie.

Umawianie nowych spotkań

Aplikacja umożliwia umawianie nowych spotkań bezpośrednio w telefonie. Z poziomu aplikacji można dodawać wszystkie te spotkania, które są dostępne w DobrymGabiencie, tj. spotkania z pacjentem, spotkanie z parą czy spotkanie bez pacjentów. Dla każdego spotkania można określić czas rozpoczęcia i zakończenia, wybrać cykliczność (oczywiście z możliwością wybrania nieskończonego spotkania), określić usługę czy gabinet, w którym spotkanie ma się odbywać.

Kafelki na dany dzień są wyświetlane w taki sposób, aby były łatwo widoczne na linii czasu. Jeśli między spotkaniami pojawia się miejsce na kolejne spotkanie, wówczas aplikacja pokaże odstęp między spotkaniami z małym plusikiem. Po jego kliknięciu można szybko dodać nowe spotkanie w danej przerwie, co usprawnia pracę z aplikacją.

Przegląd całego tygodnia i miesiąca

Na głównej stronie aplikacji znajduje się tygodniowy kalendarz, który umożliwia łatwe nawigowanie między kolejnymi dniami. Aby wybrać konkretny dzień, wystarczy kliknąć odpowiednią datę na kalendarzu. Pod każdym dniem widoczny jest wskaźnik zajętości, który pozwala na szybką ocenę dostępności wolnych terminów w danym dniu. W zależności od liczby spotkań, wskaźnik zmienia swoją barwę i wypełnienie. Gdy w danym dniu jest wiele wolnych terminów, wskaźnik jest zielony. Gdy spotkań jest kilka, wskaźnik wypełnia się i zmienia kolor na żółty. Gdy natomiast terminy są mocno zapełnione, wskaźnik zmienia barwę na czerwoną i wypełnia się w sposób bardziej intensywny. Dzięki temu intuicyjnemu rozwiązaniu użytkownicy mogą szybko oceniać dostępności terminów i efektywne zarządzać swoim czasem!

Aplikacja na telefon terapeuty - zajętość kalendarza

Aby obejrzeć inne spotkania w danym miesiącu, wystarczy otworzyć górny tygodniowy kalendarz pociągając go w dół. Zobaczymy wówczas zajętość naszego kalendarza na kolejne kilka miesięcy wprzód.

Kartoteka pacjentów

Poza kalendarzem, aplikacja dla terapeutów oferuje wygodny dostęp do kartoteki pacjentów. Można dodawać nowych pacjentów i przeglądać istniejących, zarówno pojedynczych, jak i pary. W kartotece znajdują się informacje takie jak numer telefonu czy adres e-mail pacjenta, co umożliwia szybki kontakt z nim bez potrzeby przeszukiwania innych źródeł. Można również dodać dodatkowe informacje, takie jak dane teleadresowe czy data urodzenia pacjenta. Aplikacja wyświetla także informacje o nadchodzących spotkaniach i czasie trwania terapii. Dzięki temu wszystkie niezbędne informacje są dostępne w jednym miejscu, co zwiększa wygodę użytkowania aplikacji. Dzięki aplikacji DobregoGabinetu komplet najpotrzebniejszych funkcji znajduje się w telefonie terapeuty 🙂

Kartoteka pacjentów w aplikacji na telefon terapeuty.

SMSy i raporty

Oczywiście inne funkcje DobregoGabinetu takie jak powiadomienia SMS czy raporty są nadal dostępne. Dostęp do nich jest jednak możliwy z poziomu przeglądarki na telefonie, tablecie czy komputerze.

Darmowy dostęp przez 14 dni!

Aplikacja jest dostępna dla wszystkich użytkowników DobregoGabinetu w ramach ich abonamentu. Jak można ją wypróbować? To proste! Wystarczy:

  1. Wejść na stronę https://app.dobrygabinet.com i założyć konto,
  2. Pobrać aplikację „dobrygabinet” na system Android lub iOS,
  3. Zalogować się do niej tymi samymi danymi,
  4. Cieszyć wygodną apką z kalendarzem dla terapeuty.

Aplikacja działa zarówno w indywidualnych gabinetach, jak i w ośrodkach terapeutycznych. Wypróbuj ją już dzisiaj i zobacz, jak możesz usprawnić swoją pracę! Które funkcje przydadzą Ci się najbardziej? Brakuje Ci czegoś? Napisz do nas na kontakt@dobrygabinet.com – chętnie wyjdziemy naprzeciw Twoim oczekiwaniom!

Oceń artykuł

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij go znajomym!

.

Wybrane dla Ciebie

Łatwiejsza praca

Jak otworzyć gabinet psychologiczny?

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób boryka się z problemami natury psychicznej, wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne staje się coraz bardziej potrzebne. W tej sytuacji otwarcie własnego gabinetu psychologicznego może dać Ci nie tylko wiele satysfakcji z pomocy innym ludziom, ale także pewne źródło dobrego dochodu. Jednak, aby to zrobić, potrzebna jest nie tylko pasja, lecz również wiedza i doświadczenie biznesowe. Poniżej znajdziesz 10 kroków, które pomogą Ci otworzyć gabinet psychologiczny i skutecznie go prowadzić.