Rozwijaj się z nami

Pożyczka dla psychologów i coachów w wysokości 5.000 zł w ramach Tarczy Antykryzysowej 2.0. Jak ją otrzymać, jakie są warunki oraz czy warto?

29 kwietnia 2020

Tarcza antykryzysowa 2.0 wprowadza nowe możliwości pomocy dla przedsiębiorców. Jednym z nich jest pożyczka dla psychologów i coachów w wysokości 5.000 zł. W tym wpisie postaramy się opisać czy z dofinansowania mogą skorzystać terapeuci, psychologowie i coachowie, jakie są warunki aby otrzymać taką pomoc, na czym ona polega a przede wszystkim czy warto sięgać po takie wsparcie.

Tarcza antykryzysowa 2.0

Kolejna, druga wersja tarczy antykryzysowej wprowadza możliwość wprowadzenia mikropożyczki. Z informacji zawartych na portalu gov.pl wynika, iż mikroprzedsiębiorcy mogą ubiegać się o jednorazową pożyczkę w wysokości do 5 tys. zł udzielaną z Funduszu Pracy. Mikroprzedsiębiorcy to w rozumieniu tego rozporządzenia osoby, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, a zatem również psychologowie, psychoterapeuci czy coachowie. Abyś mógł/-a skorzystać z tej formy pożyczki Twoją działalność musisz prowadzić przed 1.03.2020 r. Jeśli nie jesteś pewien/-a czy możesz skorzystać wejdź na tą stronę na portalu gov.pl aby sprawdzić czy się kwalifikujesz.

Pożyczka dla psychologów i coachów w wysokości 5.000 zł

Zgodnie z informacjami na portalu rządowym jest to jednorazowa pożyczka w kwocie do 5 tys. zł. Oprocentowanie tej pożyczki to 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski w skali roku. Okres spłaty nie może przekroczyć 12 miesięcy i rozpocznie się po 3 m-cach od momentu wypłaty pożyczki. Istnieje szansa wydłużenie okresu spłaty ponad przewidziane 12 m-cy przez Radę Ministrów w związku ze stanem epidemiologicznym. Narazie jednak, z informacji na stronie gov.pl, jest to jedynie potencjalna możliwość.

Umorzenie pożyczki

Ustawodawca przewidział możliwość umożenia pożyczki pod warunkiem, iż mikroprzedsiębiorca będzie dalej prowadził swoją działalność gospodarczą przez okres 3 m-cy od dnia jej udzielenia. W tym celu należy złożyć stosowne oświadczenie o prowadzeniu działalności przez okres 3 m-cy we wniosku o umorzenie pożyczki. W praktyce w terminie 14 dni od spełnienia warunku umorzenia musisz złożyć do Powiatowego Urzędu Pracy (PUP) wniosek o umorzenie. Jeśli nie spełnisz warunków lub nie złożysz wniosku obowiązuje Cię spłata zgodnie z harmonogramem ustalonym z PUP. Umowę pożyczki oraz wniosek w formacie PDF lub docx można pobrać z tej strony.

Jak mogę złożyć wniosek?

Wniosek można złożyć na różne sposoby. Z wypełnionym papierowo wnioskiem można się udać do Powiatowego Urzędu Pracy. Drugą możliwością jest złożenie go elektronicznie za pomocą formularz elektronicznego na stronie praca.gov.pl.

Czy warto skorzystać z pożyczki?

Jeśli planujesz nadal prowadzić swoją działalność psychologa, psychoterapeuty czy coacha w okresie conajmniej 3 miesięcy to naszym zdaniem warto jest rozważyć wzięcie pożyczki. Jej głównym celem jest pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działaności. Jeśli w wyniku pandemii Covid-19 Twoje dochody spadły albo mogą spaść, nie na tyle jednak iż rozważasz zawieszenie działaności to naszym zdaniem warto sięgnąć po te środki.

Podsumowanie

W artykule opisaliśmy niskooprocentowaną pożyczkę z Funduszu Pracy jaka oferowana jest w ramach pomocy Tarczy Antykryzysowej 2.0. Przedstawialiśmy kryteria jakie należy spełniać, aby otrzymać pożyczkę. Opisaliśmy również co należy zrobić aby skorzystać z jej umorzenia po okresie 3 m-cy od otrzymania.

Program do Twojego gabinetu za darmo na 6 m-cy

Jesteś psychologiem lub psychoterapeutą? Zachęcamy Cię do wypełnienia naszej ankiety dostępnej pod tym adresem: https://forms.gle/LRT7wbhAaVWQFtnz7 . Wszystkie osoby które ją wypełnią do 3.05.2020 r. otrzymają raport z wynikami oraz darmowy abonament DobregoGabinetu na okres 6 m-cy.

Jeśli chcesz rozwijać swój gabinet koniecznie zapisz się na nasz newsletter, aby nie przegapić nowości na naszym blogu.

Oceń artykuł

Spodobał Ci się ten artykuł?

Udostępnij go znajomym!

.

Wybrane dla Ciebie

Porady

Jak otworzyć gabinet psychologiczny?

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób boryka się z problemami natury psychicznej, wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne staje się coraz bardziej potrzebne. W tej sytuacji otwarcie własnego gabinetu psychologicznego może dać Ci nie tylko wiele satysfakcji z pomocy innym ludziom, ale także pewne źródło dobrego dochodu. Jednak, aby to zrobić, potrzebna jest nie tylko pasja, lecz również wiedza i doświadczenie biznesowe. Poniżej znajdziesz 10 kroków, które pomogą Ci otworzyć gabinet psychologiczny i skutecznie go prowadzić.